20 lat Wywroty

Na początek: gitara klasyczna czy akustyczna?

strony: « 1 2
Czajkoś 9 maja 2010, 17:04
Moim zdaniem lepiej zacząć od akustyka dlaczego? Poniewaz gdy przejedziemy na elektryka bedzie nam latwiej tam tez sa struny druciaki. A co do nylonowych strun podobnie jak faustyn zalozylem nylonowe i takie beznadziejne brzmienie ze szok jednak akustyk to jest akustyk ;d
MichałRox
MichałRox 11 maja 2010, 21:36
Fakt.Posłuchaj ludzi dla których "poprzeczka" sprawia trudność... Ja mówię zacznij od klasyka i nylonowych strun.Metalowe struny trudniej się dociska.Może i można zrobić dwa razy hamera za jednym uderzeniem struny na metalach,ale np.chwyt D brzmi na metalach tak...ŹLE!(:D) poprostu kiedy próbowałem zagrać coś łagodnego to nie wychodziło.A na nylonach mogę grać nawet layle erica claptona ... w wersji na gitare elektryczną.Więc nie ludzi którzy płaczą,że nie umieją zrobić poprzeczki i kup sobie klasyk z nylonami.A jak chcesz to kup sobie klasyk z cienkim gryfem 8 a nie jak u większości gitar 9(ja sam mam 8)
Bartosz Karski
Bartosz Karski 29 czerwca 2010, 03:26
Jestem przeciwnego zdania. Ja bym proponował takie ustawienie: Gitara Klasyczna z metalowymi strunami. Jeśli jest wystarczająco dużo samozaparcia i ochoty to nic nie szkodzi na przeszkodzie:)
GoskaGrad 17 maja 2011, 13:45
Gdyby ktoś chciał to tutaj jest artykuł wyjaśniający różnice pomiędzy akustykiem a klasykiem: www.cdur.pl/Artykuly/12,Gitara_klasyczna_a_akustyc…
SzymonH 22 czerwca 2016, 16:18
Osobiście wolę grać na gitarze akustycznej, ma to coś... ale na początek chyba jednak lepiej zacząć od klasyka. Przeczytaj sobie ten artykuł akustyczna.com.pl/wybor-gitary-klasycznej/ , powinien być pomocy na poczatek. A co do samej gitarki, to ja stawiałbym na Yamahę C 30.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać na forum
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się

strony: « 1 2

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

lub tradycyjnie
login lub email
hasło