20 lat Wywroty

Charles Bukowski - najlepsza książka ?

strony: « 1 2
kamil
kamil 2 maja 2012, 13:35
Mnie te książki kosztowały po piętnaście złotych sztuka, tak więc z ceną naprawdę zaszalałeś. Mnie najbardziej zainteresowała książka ,,Szmira". Fajny pastiż. Bukowski jest w porządku, choć akurat koloryzowania i pierdolenia bym mu nie odmawiał. W ogóle pisarzom ciężko tego odmówić. Proste i dosadne pisanie to z pewnością celny i pocieszający trop w literaturze
bar_time
bar_time 2 maja 2012, 16:44
Koloryzowanie - chodziło mi o zbyt dużą ilość środków stylistycznych. Pierdolenie - chodziło im o nadęcie rodzące się ze zbyt dużej ilości środków stylistycznych :]

A to, że ciężko pisarzom odmówić koloryzowania-koloryzowania i pierdolenia-pierdolenia, to absolutna racja. Literatura, chcąc nie chcąc, jest kreacją, z tym, że jedni kreują światy science-fiction, a inni "przerabiają" własne życie, własne doświadczenia na prozę/ poezję. I ja zawsze kupuję tych drugich. Kreacyjny autobiografizm, autobiografizm, biografie... jeden chuj.

Za ewentyualne błędy i prostactwo sorry, ale jestem już trochę ten tego.
bar_time
bar_time 2 maja 2012, 16:48
No i fanom Charlesa polecam "Pył" Johna Fante, ze świetnym wstępem Buka.
bar_time
bar_time 2 maja 2012, 17:49
www.youtube.com/watch?v=1QCB4bOFVEs - Hank o poezji. I o literaturze.

Niech mnie szlag, jeśli ten facet nie był geniuszem.
alkoklaun
alkoklaun 20 grudnia 2012, 01:26
Bukowski to mój ulubiony pisarz i jeden z niewielu którzy potrafili konkretnie potrząsnąć skostniałym światem Amerykańskiej literatury. Z książek Hanka polecam "Kobiety" jego chyba najbardziej wyraziste dzieło i moim zdaniem najlepszą książkę. Poza tym warto znać "Faktotum" zbiór opowiadań "Najpiękniejsza Dziewczyna w Mieście" i "Listonosza" te książki to kwintesencja jego stylu, wciągnie cię tudzież odstraszy ale taki urok cholernie kontrowersyjnego twórcy :)
Wiktor Wiktorski
Wiktor Wiktorski 28 stycznia 2017, 07:18
Bukowski nie jest przereklamowany, jest wyjątkowy w prawdzie która wypełnia Jego książki.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać na forum
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się

strony: « 1 2

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

lub tradycyjnie
login lub email
hasło