20 lat Wywroty

Nauka czy biblia

Bury 3 lutego 2010, 22:47
Wierzycie bardziej w naukę, czy biblię.
Bóg wcale nie stworzył ziemi, a "Adam i Ewa"
nie byli pierwszymi ludźmi.
"skoro Bóg nie istnieje, to co jest po śmierci.
A jeśli tak to gdzie jest niebo i piekło"
???
hełmofon
hełmofon 24 lutego 2010, 19:36
Po pierwsze nauka nie zaprzecza, a wręcz potwierdza w wielu przypadkach istnienie Boga. Najlepszym tego przykładem jest fakt, iż naukowcy, eksperci w dziedzinie biologii potwierdzają, że komórka - organizm żywy nie mógł powstać samoistnie (jest to stwierdzone na postawie badań). A po wtóre stworzenie świata i ludzi opisane w biblii nie bierze się dosłownie tylko w znacznej przenośni, aczkolwiek ludzie upamiętniający to wydarzenie nie byli jego uczestnikami i nie mogli tego opisać tak jak było na prawdę. Tu zadziałała ich wyobraźnia. Zresztą wiara to sprawa duchowa, nie bazująca na empiryzmie czy racjonalizmie..
Bury 23 sierpnia 2010, 13:53
ta strona jest zwalona. bo zawsze wychodzi na to, że bóg istnieje.......
Waris
Waris 23 listopada 2010, 15:54
mam na to dowody osobiste, ze istnieje!
romantka
romantka 28 listopada 2010, 21:53
Tak? Jakie? Podzielisz się? Nie wiem czy można kogoś przekonać do wiary w Boga... To trzeba poczuć, doświadczyć. A to pytanie - jak można wierzyć w Biblię?
Bartosz Karski
Bartosz Karski 19 marca 2011, 02:24
Wierzyć można w telefon komórkowy jak się bardzo postarać. Jestem przekonany że Biblia to tylko symboliczny zapis różnych praw, obyczajów i moralności które pokazują jaki człowiek powinien być a jaki nie. Bóg istnieje czy też nie... Ja wierzę w to że jest tam na górze i patrzy. A przywilejem wiary jest to że nie trzeba wiedzieć tego czy istnieje czy nie bo jakbyśmy wiedzieli że Bóg istnieje to nie mogli byśmy mówić o wierze.
Paulina Wielbicka
Paulina Wielbicka 8 stycznia 2013, 21:10
Zapewne Biblia pod względem antropologicznym była potrzebna - stąd wrażenie, że to zapis obyczajów i moralności. Samo istnienie Boga hm zawsze będzie kwestią sporną, ale człowiek bez Boga jest za sam, więc zawsze tworzy jakąś ideologię, religię, wiarę itd. Czy Bóg istnieje ? Tego nikt nie wie, choć ja myślę, że tak, ale drogi różne w tej kwestii przeszłam ;)
gogen
gogen 12 lutego 2013, 20:45
7 W pewnym komentarzu S. Austin Allibone napisał: „Sir Izaak Newton (...) był również wybitnym krytykiem literatury starożytnej i niezwykle dokładnie zbadał Pismo Święte. Jaki wydał werdykt? Oto jego wypowiedź: ‚W Nowym Testamencie odkrywam więcej przekonujących oznak autentyczności niż w jakiejkolwiek kronice świeckiej’
gogen
gogen 12 lutego 2013, 21:00
14 Brytyjski uczony sir Fred Hoyle, który poświęcił dziesiątki lat na badanie wszechświata i znajdującego się w nim życia, zauważył: „Zamiast akceptować znikomo małe prawdopodobieństwo pojawienia się życia za sprawą ślepych sił natury, lepiej jest chyba założyć, że powstało ono w wyniku celowego, rozumnego działania”.
gogen
gogen 12 lutego 2013, 21:03
W wywiadzie utrwalonym w pewnym filmie dokumentalnym profesor Maciej Giertych, znany genetyk z Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk, udzielił takiej odpowiedzi:
„Zrozumieliśmy, jaki ogrom informacji mieści się w genach. Nauka nie zna sposobu powstawania tej informacji samorzutnie. To wymaga inteligencji. Taka informacja nie mogła powstać przypadkowo. Przez wymieszanie liter nie otrzyma się poezji”. Następnie dodał: „Na przykład bardzo skomplikowany system syntezy DNA, RNA i białek w komórce musiał być idealny od samego początku. Inaczej żywy układ nie mógłby istnieć. Jedynym logicznym wyjaśnieniem jest to, że ten ogrom informacji stanowi dzieło rozumu”.
kopia cesarza internetu 7 czerwca 2014, 08:28
Jak cieniutka wiedza na temat Biblii..cho.cho
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać na forum
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło