20 lat Wywroty

czy lepsza jest gitara elektryczna czy akustyczna?Gitara

Milii 11 lipca 2008, 17:06
czy lepsza jest gitara elektryczna czy akustyczna??
anuska_lca
anuska_lca 12 lipca 2008, 20:16
Zależy od tego w jakim celu chcesz grać
System Girl
System Girl 14 lipca 2008, 18:19
moim zdaniem elektryczna
Marek
Marek 15 lipca 2008, 19:07
A moim zdaniem klasyk zajmuje pierwsze miejsce :P
Feodaron 15 lipca 2008, 21:15
Zgadzam sie z anuską. Ogólnie polece elektryczną. Uzasadnie to:
Plusy akustyka:
-Głośność. Na elektryku nie zagrasz przy ognisku itp, tak, żeby można było pośpiewać piosenki biesiadne.
-Charakterystyczne brzmienie.

Plusy elektryka
-Jest nieco wygodniej grać, gdyż mamy cienki korpus i łatwiej sięgać to wysokich progów
-Większe możliwości brzmieniowe, mozemy za pomocą efektów uzyskać brzmienie akustyka, różnej mocy przester, ciekawe brzmienie używając kaczki albo wielu efektów.
-Mamy niewielki korpus dzięki któremu sie wygodnie gra
-I wg mnie(opinia subiektywna) najfajniej wygląda.

Czyli wygrywa elektryk, ale to tez zależy co chcemy grać, bo w różnych sytuacjach te gitary różnie się sprawdzą.
Indianer
Indianer 9 sierpnia 2008, 12:06
Elektroakustyk:)
słyszeliście o czymś takim:P
fajna rzecz:D:D
Parafino
Parafino 10 sierpnia 2008, 19:03
a gitara klasyczna co o niej sadzicie?
rzemykowa
rzemykowa 10 sierpnia 2008, 21:46
Osobiście gram na klasyku, z którego to jestem śmiertelnie zadowolona. Uwielbiam jej brzmienie. No cóż, tutaj muszę zgodzić się z anuską.
Ag 25 sierpnia 2008, 19:19
klasyk jest dobry dla początkujących, a potem to zależy co chcesz grać:)
RII
RII 28 sierpnia 2008, 21:42
Jak się dobrze nauczysz grać na klasycznej to później elektryczna bedzie czystą przyjemnością. Fajnie sie gra utwory klasyczne na elektrycznej wiec teraz mam zamiar kupić sobie taka, ale wiele lat grałem na klasycznej i baaaaaardzo ją "kocham".
Sylwia 29 sierpnia 2008, 19:45
moim zdaniem najlepszy jest akustyk. jest głośny można grać na nim przy ognisku i lepszy od klasyka bo łatwiej złapać cgwyty z uwgi na wąższy gryf.
asiora5 28 grudnia 2008, 09:36
dla mnie lepsza zdecydowanie akustyk romantyczniej i można gra przy ognisku na biwakach i takich tam
Ewa
Ewa 5 lutego 2009, 13:25
Elektroakustyk :PP heeh :D Osobiście polecam
Ledom 26 czerwca 2009, 19:00
zapomnieliście o klasyku...klasyk jest bardziej do grania dźwięków , akustyk do akordów, ale najlepsza moim zdaniem jest gitara elektryczna xD
Olciak
Olciak 9 lipca 2009, 10:27
Elektroakustyk.
Sama takiego posiadam i jestem zadowolona.
Hmm... Ale to chyba też zależy trochę od marki Gitary, bo wiadomo, każda Gitara jest inna.
Zaba
Zaba 13 września 2009, 09:27
mmm ja tam gram na klasyku a co do tego czy jest on dla początkujących to nooo ten filmik wam pokaże ,,początkującego" :) --> www.youtube.com/watch?v=pZ9jrBg4Lwc&feature=relate…
cysters10 11 sierpnia 2011, 00:33
dla ostrych solówek elektryk ale dla grajkowania przy ognisku klasyk. Akustyk to coś pomiędzy tymi dwiema -ma większe pudło i wydaje głośniejsze dźwięki od klasyka ale też mocniejsze od elektryka bez wzmacniacza. Akustyk Yamaha F310 którego posiadam to najlepsza gitara dla początkujących .Według mnie nie opłaca się kupować elektryka bo dużo kosztuje i trzeba dokupić jeszcze wzmacniacz a akustyk o którym pisze kosztuje 3x mniej od dobrego elektryka .Zostaje tylko elektroakustyk -uważam że lepiej kupić Yamahe o której pisałem bo będzie podobny efekt
SzymonH 24 czerwca 2016, 09:57
To zalezy jaką muzykę chcesz grać, jakie dźwięki lubisz... Przeczytaj sobie ten artykuł o elektrykach: gitara.com.pl/gitara-elektryczna-czyli-z-czym-to-s… Zobacz czy taka gitara jest dla Ciebie...
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać na forum
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

lub tradycyjnie
login lub email
hasło